top of page

Acerca de

Hakkımızda

Çağı yakalamanıza yardımcı olacak ürünleri sağlayarak çözüm ortağınız olmak amacıyla yola çıktık. 

Daha sonra bilgi en kıymetli ürünümüz diyerek danışmanlık hizmetlerine başladık. Kurumsal iletişim danışmanlığından sürdürülebilirlik danışmanlığına, yine çağı yakalamanıza destek olmak misyonu ile harekete geçtik.
 Ekibimiz ile size nasıl yardımcı olabileceğimizi konuşalım. 

Sevgiler,
MÜ Ekibi
info@muenergyco.comOnca Derdimiz Varken Neden Sürdürülebilirlik?

İşletmelerin faaliyetleri doğal kaynakları kullanır ve atık üretir. Gezegenimizdeyse, sonsuz kaynak veya atıkları koyabileceğimiz sonsuz boş alan yoktur. Yani, hammaddemiz tükenmekte, suyumuz azalmaktadır. Atıklarımızı yaksak da, gömsek de, bir şekilde emisyon olarak gökte ve ciğerlerinizde, plastik tanecikleri olarak balıkların midesinde, veya çöp dağları olarak arazilerimizde uçsuz bucaksız mevcuttur. Aslında bunca yıl, tüm bunları görmezden gelerek dünyadaki TÜM şirketlerin faaliyetlerini halının altına saklamış olduk. Bu bilincin kazanılmasıyla artık şirketlerin sadece kâr elde etmek için var olamayacağı anlaşılmış ve "Şirketler aynı zamanda topluma ve çevreye de değer katmalıdır" dediğimiz bir yüzyıla girmişizdir. Kurumsal sürdürülebilirlik, bu dengenin bir şekilde korunmasını ve gelecek nesillere aktarılmasını sağlar. Sürdürülebilir bir iş modeli benimseyen şirketler, doğal kaynakları daha verimli kullanarak tasarruf sağlar, atık ve kirlilik miktarını azaltarak çevre dostu bir işletme yaratırlar. Aynı zamanda, çalışanların mutluluğunu artırarak üretkenliği artırırlar ve toplumun ihtiyaçlarını karşılayarak toplumsal fayda yaratırlar. Tüm bu nedenlerden dolayı, kurumsal sürdürülebilirlik konusuna önem vermek, hem işletme sahipleri hem de toplum için büyük bir fayda sağlar.

 

Gelecek nesillerin her geçen gün artan ve değişen taleplerinin başında artık Sürdürülebilirlik vardır, bu sebeple de bu imajı sağlayabilen şirketlerin itibarı ve beğenilirliği de artmaktadır. Sürdürülebilirlik kısaca nedir dersek de, bu teriminin uluslararası alanda kabul görmüş üç yapıtaşı vardır: Çevre - Sosyal - Yönetişim. Bu yapıtaşları alt konulara dallanır ve budaklanır, hepsi birer gelişim alanıdır. Burada biz devreye giriyoruz. Size yol göstermek, ihtiyaçlarınız konusunda destek olmak ve dolayısıyla daha güzel yarınlar bırakmak için sizlerle buradayız.

Birlikte Çalışalım.

Bizimle geri bildirimlerinizi ve sorularınızı paylaşmanızdan mutluluk duyarız:

Mesajınız için Teşekkürler!
bottom of page